75 ilde operasyon: Bin 31 kişi hakkında işlem yapıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ruhsatsız Silah Taşıyan Şahıslara ve Silah Kaçakçılarına yönelik 75 ilde düzenlenen geniş kapsamlı “MERCEK-13” operasyonlarında bin 31 kişi hakkında işlem yapıldığını duyurdu.

Yerlikaya, “6️41 Ruhsatsız Tabanca, 50 Kurusıkıdan Çevrilmiş Tabanca, 19 Uzun Namlulu Tüfek, 1️34 Ruhsatsız Av Tüfeği olmak üzere toplam 844 Silah ele geçirildi” dedi.

Yerikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

75 ilde Ruhsatsız Silah Taşıyan Şahıslara ve Silah Kaçakçılarına yönelik 4 gündür devam eden “MERCEK-13” operasyonlarında;

6️41 Ruhsatsız Tabanca,

50 Kurusıkıdan Çevrilmiş Tabanca,

19 Uzun Namlulu Tüfek,

1️34 Ruhsatsız Av Tüfeği olmak üzere toplam

844 Silah ele geçirildi.

1031 Şüpheli hakkında işlem yapıldı.

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki;

Ruhsatsız silah temin edenlerle de silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz sizlerin duası ve desteğiyle kararlılıkla devam edecek.

İl Jandarma Komutanlıklarımız ve İl Emniyet Müdürlüklerimiz tarafından son 4️ günde İstanbul, İzmir, Adana, Ankara, Şanlıurfa, Bursa, Mersin, Diyarbakır, Konya, Antalya, Kocaeli, Gaziantep, Samsun, Çorum, Eskişehir, Balıkesir, Hatay, Sakarya, Afyonkarahisar, Edirne, Mardin, Ordu, Batman, Manisa, Osmaniye, Kütahya, Tekirdağ, Kayseri, Kırıkkale, Denizli, Tokat, Van, Aydın, Erzurum, Malatya, Yozgat, Amasya, Çanakkale, Kahramanmaraş, Kars, Kırşehir, Muğla, Aksaray, Bolu, Elazığ, Isparta, Karabük, Kırklareli, Niğde, Şırnak, Ağrı, Bingöl, Bitlis, Düzce, Erzincan, Giresun, Karaman, Kastamonu, Rize, Uşak, Adıyaman, Artvin, Bilecik, Burdur, Çankırı, Gümüşhane, Iğdır, Muş, Nevşehir, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 7️5 ilde eş zamanlı olarak evlerde, iş yerlerinde, halka açık alanlarda ve yol aramalarında yapılan “MERCEK-13” operasyonlarında 641 ruhsatsız tabanca ve 50 kurusıkıdan çevrilmiş tabanca olmak üzere toplam 691 TABANCA ele geçirildi.

İlk 5️ şehirlerimizde yakalanan ruhsatsız silahlar ile gözaltına alınan şüpheliler ise şöyle;

#İstanbul’da 133 tabanca,

3️ uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 233 şüpheli gözaltına alındı.

#İzmir’de 55 tabanca,

6️ av tüfeği ele geçirildi. 71 şüpheli gözaltına alındı.

#Adana’da 34 tabanca,

1️ uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 4️2 şüpheli gözaltına alındı.

#Ankara’da 3️2 tabanca ele geçirildi. 5️0 şüpheli gözaltına alındı.

#Şanlıurfa’da 3️3 tabanca 1 uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 5️1 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Kahraman Emniyetimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x