İspanya’da apartmanda yangın: 4 kişi hayatını kaybetti

İspanya’nın Valensiya kentindeki çok katlı bir binada çıkan yangında ilk belirlemelere göre dört kişi hayatını kaybetti. Acil durum servisinden yapılan açıklamada, aralarında 7 yaşındaki bir çocuğun da olduğu 14 yaralının yanık tedavisi gördüğü, bu kişilerden 12’sinin tedavisine hastanede devam edildiği bilgisi verildi.

The Guardian gazetesinin haberine göre, Valensiya Acil Durum Servisleri Direktör Yardımcısı Jorge Suarez Torres, basına yaptığı açıklamada, “Dört kişinin öldüğü teyit edilebilir” dedi. Basına ve sosyal medyaya yansıyan görüntülerde de kentin batısındaki Campanar mahallesinde bulunan binayı siyah dumanların kapladığı görüldü. Yangına 22 itfaiye ekibinin katıldığı, yangının komşu binaya da sıçradığı açıklandı.

BİNA, POLİÜRETAN İLE KAPLIYDI

İspanya basınına yansıyan haberlerde, yangının çıktığı 14 katlı binada 130’dan fazla daire olduğu ve dün yerel saatle 17.30 sıralarında dördüncü katta başlayan yangının ardından apartmanın hızla ‘iskeletinin kaldığı’ aktarıldı. Yerel televizyon kanalı A Punt’a konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Valensiya Endüstri Mühendisleri Odası Başkan Yardımcısı Esther Puchades, binada oldukça yanıcı bir malzeme olan poliüretan kaplama olduğunu anlattı.

Yangının ardından sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) üzerinden açıklama yapan İspanya Başbakanı Pedro Sánchez de ‘korkunç yangın karşısında şok içinde olduğunu’ söyledi. Yerel yöneticiler ile iletişim halinde olduğunu belirten Başbakan Sánchez , yangından etkilenen herkese başsağlığı ve acil şifa dileklerini iletti.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x