Partnerine Saygı Duyan Herkesin Kolaylıkla Uygulayabileceği 10 Kişisel Bakım Tüyosu

Kişisel hijyen ve bakım herkesin hayatında farklı bir yere sahiptir fakat özellikle ilişki sırasında ekstra önem kazanır. Ancak sen de herkes gibi, zaman zaman uyguladığın adımların ne kadar doğru veya yeterli olduğu konusunda şüpheye düşüyor olabilirsin.

O halde gel ilişkisi olan herkesin kolayca uygulayacağı temel bakım adımlarına birlikte bakalım!

1. Diş Fırçalama

Dişleri sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez fırçalamak en temel kişisel hijyen adımlarındandır ve kişinin hem kendine hem partnerine saygı duyduğunu gösterir. Fırçalamaya ek olarak diş ipiyle desteklenen bir ağız bakımı, seni diş ve diş eti iltihaplanmalarından, rahatsız edici ağız kokusundan korumada oldukça başarılıdır.

2. Duş Alma

Duş alma özellikle yaz aylarında her gün yapılması gereken bir eylemdir ancak terleme ve kendini pis hissetme durumlarında bu sıklık artırılabilir. Duş sırasında vücudun her yerini yıkadığından emin olmak ve cinsel organı uygun pH içerikli ürünlerle temizlemek son derece önemlidir.

3. Parfüm veya Koku Kullanma

Koku cinsel hazzı ve partnerler arası iletişimi etkileyen bir konudur, ayrıca kişinin kendine saygısı olduğunu gösterir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında parfüm ve koku kullanımına özen göstermen, terleme problemin varsa buna yönelik ürün seçmen gerekir. Ayrıca bazı kokuların karşı taraf üzerinde doğrudan afrodizyak etkisi olabilir. ?

4. Cilt Bakımı

Cilt bakımı da günlük rutine dahil edilmesi gereken bir işlemdir ve sık bilinen yanlışın aksine sadece yüze su çarpmak anlamına gelmez. Özellikle sabah kalkınca ve yatmadan önce temizleyici jel, tonik, nemlendirici krem sıralamasıyla uygulayacağın bir cilt bakım işlemi, kısa sürede cilt sorunlarını gidererek daha güzel görünmeni sağlayabilir. ✌️

5. Vücudu Nemlendirme

Sadece yüzün değil bütün insan cildinin neme ihtiyacı vardır. Özellikle duş sonrası cildini nemli tutman olası kuruma, pul pul dökülme ve çatlak gibi şikayetlerden kurtulman anlamına gelir. Ayrıca cildinin 7/24 nemli kalması, yumuşak olmasını sağlayarak partnerinde sana daha fazla dokunma isteği de uyandırabilir. ?

6. El ve Ayak Bakımı

El ve ayak bakımı genellikle ihmal edilen konulardandır ancak tırnakların temiz olması kişinin karşı tarafa ve kendine ne kadar saygı duyduğunu gösterir. El ve ayak bakımı her zaman uzun, ojeli veya takma tırnaklarla ilgili bir durum değildir. Daha çok tırnakların düzenli olarak kesilmesi, temizlenmesi ve parmaklardaki fazla etlerin alınması ile ilgilidir. Özellikle el parmakları yüze ve ağza sık sık değdiğinden tırnak bakımının iyi yapılması gerekir.

7. Tıraş Olma

Tıraş konusu herkes için farklıdır ve tercih edilen kesim kişisel tarzla yakından ilgilidir. Ancak stilin ne olursa olsun düzenli tıraş alışkanlığı edinmen, partnerinin kıl uzama evrelerinde rahatsız olup olmayacağını gözden geçirmen ve buna göre hareket etmen de gerekir. Ayrıca tıraş konusunda sadece yüze değil, koltuk altı ve penis gibi alanlara da odaklanman gerekir. Bu şekilde temizlik hissini maksimuma çıkarman mümkün olur. ?

8. Ağda Yaptırma

Ağda tıraşın alternatif versiyonudur ve acılı olmasına rağmen düzenli yapılması gereken bir işlemdir. Ancak günümüzde lazer epilasyonun ne kadar geliştiğini göz önünde bulunduracak olursak; özellikle alt bacaklar, genital bölge ve koltuk altı gibi sık kıl çıkan ve temizlenmesi gereken alanlarda bunu da bir opsiyon olarak değerlendirebilirsin. ?

9. Sigara ve Alkolden Uzak Durma

Sigara ve alkol insanın tenine, saçına ve elbette ağzına sinen kötü kokulara sebep olur. Alkol gibi vücuttan atılması uzun süren zararlı alışkanlıklar kendini yorgun ve bitkin hissetmene yol açar. Sigara ise özellikle partnerin sigara kullanmıyorsa, bir tane bile içtiğinde karşı taraf için katlanılmaz bir koku haline dönüşür. Bu nedenle en azından partnerinle buluştuğun sırada bu tip alışkanlıklarını sınırlaman karşının gözünde parlamanı sağlayabilir. ✨

10. Sağlıklı Beslenme

‘Sağlıklı beslenmenin kişisel bakımla ne ilgisi var?’ dediğini duyar gibiyiz. Ancak vücuduna hangi besinleri aldığın dış görünüşün ve vücudunun dışarı yaydığı koku ile yakından ilgilidir. Besin seçimlerinde ne kadar sağlıklı ve taze seçimler yaparsan, kendini o kadar hafif ve zinde hissedersin. Kan dolaşımına da olumlu yansıyan bu beslenme biçimi ter kokundan vücudundaki nem seviyesine ve saçlarının parlaklığına kadar pek çok şeyi düzeltebilir. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x